Wydarzenia

Dnia 8.05.2026 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy we Wschowie odbył się wernisaż artystyczny zatytułowany "Pory roku". Obrazy zaprezentowane na wystawie są pewnym tematycznym zbiorem moich prac z ostatnich kilku lat, uzupełnionym o wykonane w ostatnim czasie prace snycerskie. Sam wernisaż był w innym wydaniu niż poprzednie, ponieważ połączyłem go z prezentacją książek "Pory roku" oraz "Pod wiatr wspomnień"( książki opisane w zakładce "moje pisarstwo"). Dziękuję wszystkim uczestnikom za liczne przybycie na wystawę i miłe słowa zachęty, tak ważne w pracy twórczej. Tak jak wspomniałem na wernisażu - dziękuję Bogu i dziękuję szczególnie tym, którzy od ponad dwudziestu lat wiernie uczestniczą w organizowanych wystawach, na których mogę prezentować swoją twórczość. W pewnym sensie to Wasza obecność motywuje mnie do pisania książek, które traktuję jako uzupełnienie albo przypomnienie tego o czym mówię przy okazji naszych "artystycznych spotkań". Dziękuję również Pani Dyrektor Agacie Faliszewskiej oraz pracownikom biblioteki za otwartość, życzliwość  i duży wkład w organizację wernisażu. Obecnie pracuję nad kolejnym projektem i mam nadzieję, że z Bożą pomocą uda mi się go zrealizować. Pozdrawiam wszystkich.

                                                         "Pory roku" ciąg dalszy

W dniu 18.05. 2026, po kilku latach przerwy, ponownie mogliśmy gościć na wystawie uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy im. Wernera Kenkel we Włoszakowicach. Do dzisiaj wspominamy nasze poprzednie "artystyczne" spotkania, które mają dla nas wielką wartość. Mamy nadzieję, że również nasze dzisiejsze spotkanie pozostanie w pamięci wydając dobry owoc wspomnień. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, opiekunom oraz pracownikom Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy we Wschowie.